wtorek, 3 lipca 2012

Prolog

Podeszłam do ściany, przy której wisiały  te zdjęcia. Spojrzałam na nie i milion wspomnień powróciło od razu. Czuję, jakby to wydarzyło się wczoraj a nie piętnaście lat temu. Każde z tych zdjęć wyrażało coś innego, ta grupka ludzi zmieniła całkowicie moje życie. Najwięcej miejsca zajmowały zdjęcia moje i tego chłopaka, bez którego w tym momencie nie mogłabym żyć. Oprócz zwykłych zdjęć, naszych i przyjaciół, znajdowały się też tam zdjęcia ślubne i naszej córki. Jest oczkiem w głowie taty. Usłyszałam za sobą kroki, a po chwili na swoich ramionach poczułam ciepły oddech. Odwróciłam lekko głowę i zauważyłam Harry'ego, nadal rozpromieniony jak nastolatek, loczki na całej głowie i te zielone oczy w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Spojrzałam na zdjęcie piątki chłopaków, podczas jednego z koncertów, po chwili za moim wzrokiem podążył Harry i szeroko się uśmiechnął.
- To były czasy - westchnął
- Tak, ale nadal się przyjaźnicie
- A właśnie, Liam zaprosił nas na obiad w niedzielę, Tom nie może doczekać  się kiedy zobaczy Darcy - zaśmiał się Harry
- Czyżby kolejne zauroczenie.? - po chwili usłyszeliśmy zbieganie po schodach, a po chwili przed nami pojawiła się rozpromieniona twarz naszej córeczki. Duże zielone oczy , po tacie oczywiście dopełniały jej dziewczęcą urodę. Po mimo swoich dwunastu lat, jest mądrą dziewczyną. Spojrzała na nas, a po chwili na zdjęcia na ścianie.
- A wam się znowu na wspomnienia wzięło.? - spytała
- Ale jakie cudowne wspomnienia - westchnął Harry
- Wiecie, że wy mi jeszcze nigdy nie opowiedzieliście jak się poznaliście
- Czyli czas to zmienić - Harry wziął Darcy za rękę zaprowadził do salonu gdzie zazwyczaj siedział na swoim ulubionym fotelu i posadził ją obok siebie.
- No to teraz cię tata zanudzi - zaśmiałam się i usiadłam obok nich.

                                                                           ***
Rozdział jest krótki, nie wiedziałam czy potraktować go jako rozdział czy prolog, ale stanęło na prologu. Jest to wprowadzenie do dalszej części opowiadania. To opowiadanie różni się od moich pozostałych, jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie. Więc miłego czytania . ;)

1 komentarz:

  1. Opowiadanie zaczyna się fajnie;d jestem ciekawa co wymyślisz dalej;p

    http://urealizbe.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń